Duben 2009

Kusovka

30. dubna 2009 v 14:27 | katulka |  ObrázkyDětské názory na lásku

30. dubna 2009 v 13:47 | katulka |  Blbosti
Od té doby, co moje babička onemocněla artrózou, nemůže se už ohout a namalovat nehty na nohou. Tak to za ní teď pokaždé dělá můj dědeček, i když sám má artrózu v rukách. To je podle mě láska.
Rebecca, 8 let

Když vás má někdo rád, vyslovuje vaše jméno tak trochu jinak.A tak prostě víte, že vaše jméno je v jejich ústech v bezpečí.
Billy, 4 roky

Láska je, když si na sebe dívka nastříká parfém a kluk
použije vodu po holení a pak si spolu vyrazí ven a jeden druhého očuchávají.
Karl, 5 let
Láska je, když jdete na jídlo do restaurace a dáte někomu většinu svých hranolků a nechcete na oplátku žádné z jeho porce.
Chrissy, 6 let


Láska je to, co vás nutí se smát i když jste unavení.
Terri, 4 roky

Láska je, když maminka udělá kávu pro tatínka a usrkne, aby se přesvědčila, že dobře chutná.
Danny, 7 let
Láska je, když se s někým stále pusinkujete. A až pusinkovánípřestane bavit, tak pořád chcete být spolu a víc spolu mluvit. Moje maminka s tatínkem jsou takoví.
Billy , 7 let

Láska je to, co je s tebou v pokoji na tvé narozeniny, když přestaneš
otvírat dárky a zaposloucháš se.
Bobby, 7 let (Neuvěřitelné!)

Když se chcete naučit někoho lépe milovat, měli byste začít u kamaráda, kterého nenávidíte.
Nikka, 6 let
(potřebovali bychom o pár milionů více Nikk na této planetě).


Láska je, když řeknete klukovi, že se vám líbí jeho tričko a on ho pak nosí každý den.
Noelle, 7 let

Láska je, jako když jsou malá stará paní a malý starý pán stále přátelé, i přes to, že se už tak dobře znají.
Tommy, 6 let
Když jsem hrála na koncertě na piáno, byla jsem na > pódiu a hrozně jsem se bála. Podívala jsem se na všechny ty lidi, co mě pozorovali a zahlédla jsem mého tatínka, jak na mě > mává a usmívá se. Byl jediný, kdo to dělal. Pak už jsem se vůbec nebála.
Cindy, 8 let

Láska je, když maminka dá tatínkovi nejlepší kousek kuřete.
Elaine, 5 let

Láska je, když mamka vidí taťku celého smradlavého a upoceného, ale i ak o něm říká, že je větší fešák než Robert Redford.
Chris, 7 let

Láska je, když vám vaše štěně olíže celý obličej i přes to,že jste ho nechali doma samotné celý den.
Mary Ann, 4 roky
Když někoho milujete, tak se vaše řasy hýbou nahoru a dolu a
odlétávají z nich malé hvězdičky.
Karen, 7 let (obdivuhodná představivost)

A na závěr autor a lektor Leo Buscaglia jednou mluvil o soutěži, kde měl dělat porotce. Cílem soutěže bylo najít nejstarostlivější dítě.
Vítězem se stal čtyřletý chlapec. Sousedovi od vedle zrovna nedávno zemřela žena. Když chlapeček viděl muže plakat, vplížil se na jeho dvorek,vlezl mu na klín a jen tak tam zůstal sedět. Když se matka zeptala, co sousedovi řekl, chlapec odpověděl: "Nic, jen jsem mu pomohl brečet."

Osel

29. dubna 2009 v 13:50 | katulka |  Povídky
Jednoho dne starý osel spadl do staré studny. Chudák zvíře brečelo a brečelo po několik hodin a farmář se snažil vymyslet, co dělat. Nakonec si uvědomil, že nepotřebuje ani studnu, ani osla a rozhodl se studnu i s oslem zasypat.

Požádal pár sousedů, aby mu pomohli. Každý popadl lopatu a začal házet hlínu, písek i smetí do studny. Napřed osel začal hlasitě brečet, ale pak se utišil.

Ještě tam hodili pár plných lopat a pak se farmář podíval. Tam uviděl něco nečekaného. Jak lopata padla na osla, on to otřásl a pak na to šlápl, aby se dostal výše.


A čím více farmáři na osla házeli hlínu a smetí, tím výše vyšlápnul. A nakonec osel byl tak vysoko ze studny, že vyskočil a odběhl.Co z toho plyne?
Život na tebe občas bude házet špínu, různé druhy špíny. Umění je to otřást a šlápnout výše.
Každá naše potíž je schůdek, po kterém se dá jít nahoru. My můžeme tak vylézt i z těch nejhlubších studen. Jenom nesmíme přestat, nesmíme se vzdát. Otřesme ze sebe špínu a udělejme krok nahoru!

Pamatuj si 5 jednoduchých pravidel pro spokojenost:

1. Osvoboď srdce od nenávisti. Odpusť těm, co ti ublížili.

2. Neptrap se minulostí ani budoucností. Co bylo, to bylo a co bude stejně nevíme.

3. Žij jednoduše a měj radost z toho co máš.

4. Dávej více.

5. Očekávej méně.Myšák

29. dubna 2009 v 13:39 | katulka |  Povídky
Jednoho dne myš koukala skrz puklinu ve zdi farmáře a viděla jeho ženu, jak otvírá nějaký balíček. Jaké jídlo by asi mohl obsahovat??Ptala se. Ale když ho otevřela-hned měla odpověď. Uvnitř byla pastičky... Běžela přes dvůr farmy a upozorňovala všechny křikem: ´´V domě je pastička, v domě je pastička!´´Slepice kvokajíc a hrabajíc zvedla hlavu a říká: ´Pane Myšáku, to je pro Vás vážný problém, ale ne pro mne. Já se kvůli tomu nemusím vůbec vzrušovat.´ Myš se otočí na prase a vypískne:´Pastička je v domě!Pastička je v domě!´Prase s ní soucítí a říká: ´Ale to je mi moc líto, pane Myšáku, ale já pro vás nemohu nic udělat , jenom se za vás pomodlit. Buďte opatrný a věřte mým motlitbám.´Myš vyrazí ke kráve:´Pastička je v domě!Pastička je v domě!´Kráva říká: ´Oh, pane Myšáku, je mi tě líto, ale s mým nosem neponesu kůži na trh.´ Tak se myš vrátila odmítnutá, se skloněnou hlavou do domu, aby se postavila tváří v tvář farmářově pastičce. Té noci byl slyšet v domě divný zvuk-jako by pastička dopadla svou kořist. Farmářova žena ráno spěchala podívat se, co se stalo. Potmě neviděla, že se do pastičky chytila jedovatá zmije. A ta ji uštknula. Farmář ženu rychle odvezl do nemocnice a domů se vrátila s horečkou. Je známo, že horečka se léčí silnou slepičí polévkou a tak farmář zabil slepici. Ale nolest ženy pokračovala a přišli ji navštívit sousedi. Aby je nakrmil, farmář zapíchnul prace. Farmářova žena se bohužel nevyléčila a umřela. Na pohřeb přišlo tolik lidí, že farmář musel zabít krávu, aby pro všechny měl dostatek masa. Myš to všechno sledovala s velkým zármutkem skrz svoji puklinu ve zni. Proto, když příště uslyšíš, že má někdo problém a myslíš si že se tě to netýká, vzpoměň si- když je někdo z nás v ohrožení-všichni jsm v nebezpečí!A proto si všichni musíme pomáhat!

Zase ta škola...

28. dubna 2009 v 13:21 | katulka |  Blbostizase si stěžuju

26. dubna 2009 v 14:33 | katulka |  Náhled do mé hlavy
ahojky lidičky tak se tak ptám jestli ten blog nemam zrušit,....vždyt sem ani nikdo nechodí...no kdybych ho zrušila tak by se mi pak nechtel zakládat znovu tak nevím...ani se mi sem nechce nic dávat.
nemám inspiraci.
nic mě nebaví.
nic mi nejde.
u ničeho nevydržím.
mám pocit že nikam nepatřím.
že jsem k ničemu.
že mám snad jen 2 dobrý kamarádky.
že svůj život dokážu shrnout do pár vět.
tam ten problém jak jsem o něm psala dopadl dobře ale zjistila jsem, že se tím nic nevyřeší, bo se nakupí další.
potřebovala bych změnu.
no nic tak páááá


Chudák Nemo....

26. dubna 2009 v 13:55 | katulka |  Blbosti

Ach ta matika....

26. dubna 2009 v 13:07 | katulka |  Blbosti

Uuuužasný

19. dubna 2009 v 8:56 | katulka |  Blbosti
Je to fakt náádherny a to nejen ta písnička. toto je jasnej důkaz že se nemá dát na první dojem....vážne moc jí držím palce


Elephantík

14. dubna 2009 v 13:05 | katulka |  Náhled do mé hlavy
taaak je tu změnáááá...nevim možna to ještě změnim ale ten sloník se mi líbil tak sem si říkala že se ho dám na blog. autorka je http://sluniin.blog.cz a ma tam ještě hodně dalších tak se tam mrknete. když chci zmenit blog a nema inspiraci tak tam mrknu a najdu co chci...nektery jsou fakt povedeny...tak ja to balim a valim...

Midnight sun-překlad

10. dubna 2009 v 9:34 | katulka |  Twilight
achoojky tak pro nadšence stmívání jsem našla častečnej překlad midnight sun...tady si ho můžete přečíst.je to vážně dobrej napad napsat knížku z pohledu obou a já jsem si tak říkala když jsem dočetla stmívání že by to mohla napsat...tak se bavte

Hezký Velikonoce

8. dubna 2009 v 14:51 | katulka |  Náhled do mé hlavy
Achoojky lidičky...tak je tu jaro a naše škola se chystá na Majáles...fakt sranda chodit po meste a delat ze sebe magora...neee fakt je to hrozná sranda.naše třída jde za smajlíky...no tak ja jdu za takovýho toho bračícího :'-( a moje kamo marta jde za :P.tak to chystáme, barvíme a kreslíme...a co jinak??život jde dál ale aspon že jsou prázky a můžu se pořádně vyspat, bo mi není nejak dobře a bolí me hlava..ale stejne budu muset jít nekam ven a nasbírat pro naši milou paní učitelku kytky do herbáře...děsná zábava a navíc jich chce 50!!!!!a sama se hájí tím že ona jich musela sbírat 100...hmm to je sice hezky ale ja zatím nemám ani jednu kytku...a za chvilu jsou velikonoce.ani nevite jak se mi ulevilo že v pondělí asi nebudu doma...ted sem si vzpomněla na dnešní hodinu s naším profesorem...řikal nam že jestli chceme zabít hodinu s jedním profesorem...učí fyziku....tak že stačí nahodit téma o rovnoprávnosti mužů a žen. že psal i na ministerstvo o zavedení svatku otců..aspon vidite co je to tam u nas za ustav...tak bych vam ted chtela popřát hezký velikonoce.mějte se!!!!!!!

Čokoláda??xD

8. dubna 2009 v 13:41 | katulka |  Obrázky

problém

1. dubna 2009 v 19:12 | katulka |  Náhled do mé hlavy
Ahooojky lidičky, tak jsem dočetla Rozbřesk.fakt je to nádherná knížka ale to slovo je ještě malo bo nádherny je malo...jednou se nekdo někoho zeptal jestli je štastný...když dlouho neodpovídal, začal si z něho utahovat, ža neví jestli je štastný. on jen přemýšlel a odpoveděl že se nemá špatně, ale štastný může být jen když jsou štastni lidé okolo něj. tak kdyby se me zeptal nekdo okolo me, tak bych mu odpověděla asi tak nejak podobne. na obzoru je velkej problem a nejvíc mě štve že ja s ním nemůžu nic udělat. prostě musím jen počkat. navíc ten problém není u mě ale u nekoho blízkýho a tak je mi líto že se s tím musí trápit i nekdo jinej. kdyby to byl jen můj problém, tak se s tím trápím jen já, ale když má problem nekdo druhej tak se trápí on a já. někdy mám ze sebe divnej pocit... jakože nedokážu pomoct ikdybych nejvic chtěla... někdy tak moc prosím aby mi nekdo pomohl abych já mohla pomoct...ja vím že to zní uhozene ale je to tak...tak zatim pačko

Knihy

1. dubna 2009 v 19:11 | katulka |  Obrázky