Listopad 2009

Stíny a polostíny...

28. listopadu 2009 v 9:56 | katulka |  Náhled do mé hlavy
Tak jsem sem zase po dlouhé době zavítala. a opět mám blbou náladu. nejlepší je, když okolo sebe vidíte lidi, kteří si stěžují a v podstatě nemají ani na co. nebudu tady vykládat co mám za problémy, je to hodně osobní, ale věřte mi že to stojí za to. všichni si utíkají do světla aby asi neviděli co se skrývá ve tmě, ale asi jsem divná, ale já vidím stíny, jaké to světlo dělá. jestli mě nechápete tak nevadí. prostě když už se můžu cítit v pohodě, musí přijít něco co se podělá a já se můžu jít někam zakopat....tak to by bylo asi tak všechno...pac a pusu

Alenka musí počkat...

21. listopadu 2009 v 16:48 | katulka |  Náhled do mé hlavy
Tohle jsem našla na stránkách idnes. jo jo...takže pokud patříte mezi fanoušky Burtona, tak vás zrovna nepotěší fakt, že se to koná v New Yorku. ok, tak doufám že počká až si budu vydělávat, koupím si letenku, vstupenku a přiletím. ale stejně se těším už na tu Alenku...jak znám Burtona tak to bude stát za to. teda aspon doufám. vyděla jsem nákresy pro mrtvou nevěstu a byly nádherný

Lepší vánoční dárek si fanoušci režiséra Tima Burtona nemohli přát. Koncem listopadu otvírá newyorské Muzeum moderního umění (MoMA) obří retrospektivní výstavu tvůrce, od nějž se momentálně nejvíc čeká na novou Alenku v říši divů. "Pořád na ni pracuju, vlastně bych tu ani neměl být," řekl filmař na tiskové konferenci k výstavě.
Z díla Tima Burtonafoto: Tim Burton
Z díla Tima Burtona
Z díla Tima BurtonaZ retrospektivní výstavy Tima BurtonaZ díla Tima BurtonaZ díla Tima BurtonaZ díla Tima Burtona. Prohlédni fotky
Výstava, která začne 22. listopadu a potrvá až do dubna příštího roku, představí Burtona nejen jako filmaře, ale jako výtvarníka, ilustrátora, fotografa, spisovatele a "otce" obdivuhodného množství monster, příšerek a podivínů.
Z díla Tima Burtona
Zabývá se Burtonovou tvorbou od raného dětství po dnešek a daří se obsáhnout celou sedmadvacetiletou kariéru osobitého umělce. K vidění bude na 700 ukázek jeho díla, dětskými kresbičkami počínaje, storyboardy, kostýmy, loutkami a nikdy neviděnými malbami z jeho osobního archívu konče.
"Neexistuje žádný podobně výrazný tvůrce, kterému by se dařilo tajit svou práci před zraky veřejnosti stejně důsledně, jako to doposud dělal Tim," předeslal jeden z kurátorů výstavy, Ron Magliozzi, když mluvil o výjimečnosti expozice.

Kde to vzali?

Fanoušci si tak budou moci ve většině případů poprvé prohlédnout například původní návrhy loutek k filmu Mrtvá nevěsta nebo kostýmy ze Střihorukého Edwarda, Batmana či Ospalé díry.
Z díla Tima BurtonaZ díla Tima Burtona
Fajnšmekrům je pak určená kolekce amatérských filmů z počátků Burtonovy kariéry či ukázky z jeho internetové série The World of Stainboy (2000).
K vidění bude ovšem i nepřeberné množství ryze nefilmových artefaktů, zahrnující zvětšeniny polaroidových fotografií či speciální výtvarné projekty (The Melancholy Death of Oyster Boy and Other Stories z roku 1997).
Z díla Tima Burtona
"Nejcennější jsou asi věci z počátků mé kariéry. Věci, o kterých jsem často ani netušil, že ještě existují. Popravdě nevím, kde to na mě všechno vyhrabali," řekl režisér.
Chybět samozřejmě nebude ani žádný ze čtrnácti celovečerních filmů svérázného režiséra, včetně prvotiny Pee-Wee's Big Adventure (1985) a dva krátké filmy Vincent (1982) a Frankenweenie (1984).
Z díla Tima BurtonaZ díla Tima Burtona
Jako bonus pak muzeum nabízí přehlídku snímků, které tvorbu Tima Burtona silně ovlivnily: patří k nim především horory, jež Burton v roce 1977 promítal na minifestiválku v rodném Burbanksu (mj. Kabinet doktora Kaligariho, Upír Nosferatu či Frankenstein z roku 1961).
"Celá tahle akce je pro mě velmi pozitivní zkušenost. Oceňuji, že se koná, i když ještě nejsem mrtvý," konstatoval Burton.

Alenka podle gusta

Na otázku, proč se vůbec pustil právě do předlohy Lewise Carrolla s originálním názvem Alice in Wonderland (Alenka v říši divů), odpověděl lakonicky: "Neviděl jsem ani jednu adaptaci Alenky, která by se mi líbila."

Citátky z Twilight

18. listopadu 2009 v 17:19 | katulka |  Twilight
When you can live forever, what do you live for?

→ Když můžeš žít navěky, pro co žiješ?
* Nothing will be the same ...
→ Nic nebude stejné ...
* And so the lion fell in love with the lams.
A tak se lev zamiloval do jehňátka...
*About three things I was absoluty positive. First, Edward was a vampire. Second, there was a part of him - and I didn´t now how dominant that part might be - that thirsted for my blood. And third, I was uncoditionally and irrevocably in love with him.
→ Ve třech věcech jsem si byla úplně jistá. Za prvé, Edward je upír. Za druhé, část jeho osobnosti - a
já nevím, nakolik silná ta část může být - prahne po mojí krvi. A za třetí, jsem do něj bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná.
* The forbidden fruit tastes the sweetest.
Zakázané ovoce chutná nejlépe.
* It will be as thoght I never existed.
Bude to, jako kdybych nikdy neexistoval.
* Love bites back.
Láska se znovu zakousne.
* Forbidden to remember, terrified to forget.
→ Nesmět vzpomínat, bát se zapomenout.
* Somewhere a clock is ticking.
Někde hodiny odtikávají.
* When you can´t be with the one you love, will you stay with the one who loves you?
Když nemůžete být s tím, koho milujete, zůstanete s tím, kdo miluje vás ?


Opět moje problémy

9. listopadu 2009 v 9:20 | katulka |  Náhled do mé hlavy
Zdravím lidičky...ted jsem jen tak obíhala blogy a narazila na článek co tam má sabča.a já si myslela, že přesně tyhle pocity mám jen já. ne vážně, občas, často, někdy, tyhle pocity mívám. ten kdo nezažil tak neví. jednou jsem četla básničku, že samota je jako voda, celého tě obklopí¨. sice vidíš hladinu, ale nemáš dost sil dostat se k ní. to stou vodou je docela pravda. přesně ten pocit. ale nechci vás obtěžovat. každej má svý problémy, a tak si je nesnažím připusti. ale když se přeze mě převalí jak ta voda, tak si říkám, kdy sakra už je to fakt zlý, když ne ted. tohle asi cítí víc lidí, ale málokdo se někomou svěří. at ak vám říkam, lidi, jestli máte možnost se někomu svěřit, tak to udělejte! protože dusit to v sobe vyžaduje velkou dávku přetvářky a občas už i dochází síla si pořád namlouvat že to bude super. přitom dost často nevidím to skvělé, co by mě melo bavit, ale jen ty povinosti, trable a problémy. a ubírá mi to dost energie, takže občas považuju za úspěch jen tak ležet a koukat.


Jack- O- Latern

7. listopadu 2009 v 10:13 | katulka |  Povídky
Tenhle příběh jsem našla u mé oblíbené sabči.

Vydlabaným dýním se říká Jack-o-lantern - latern je anglicky lampión, a proč Jack? O tom už je povídka o jednom irském darmošlapovi....
Jack byl tak opilý na Halloween, že jeho duše začala pomalu opouštět jeho tělo. Ďábel uviděl svou příležitost a přišel si okamžitě pro něj na Zem. Jack byl zoufalý z toho jak se vyhnout svému osudu, prosil ďábla aby mu povolil ještě poslední drink. Ďábel souhlasil, ale řekl Jackovi ať zaplatí své pití, protože on peníze nemá. Ale Jack tvrdil, že peníze také nemá. Zeptal se proto ďábla, jestli by se na těch 6 pencí nepřeměnil, Jack by zaplatil a ďábel by se pak přeměnil zpátky. Po zvážení se ďábel rozhodl, že Jackovo přání je rozumné, a změnil se na šest penci. Jack okamžitě popadl minci a dal ji do své peněženky. Ďábel byl uvězněn, začal prosit a pak hrozit. Potom se nakonec dohodli, že Jack Ďábla pustí když slíbí, že mu dá ještě rok volnosti. Tak se i stalo. Netrvalo dlouho a Jack se vrátil do starých kolejí, opět podlehl alkoholu.
Další Svátek svatých se Ďábel objevil a přišel si opět pro Jackovu duši. Jack přemýšlel jak znovu uchrání svou duši a podvede ďábla. Navrhl Ďáblovi, že si může vzít jedno z lahodných jablek visících na blízké jabloni. Nabídl ďáblovi, ať mu vyleze na ramena a natáhne se pro jablko. Jakmile byl Ďábel na stromě, vytáhl Jack z kapsy nůž a vyřezal do kmene kříž, a proto ďábel nemohl slézt ze stromu. Rozzuřený a zoufalý nabídl Jackovi dalších deset let, když ho pustí ze stromu. Ale Jack trval na tom, že už si ďábel pro něj nikdy znovu nepřijde a on tak bude svobodný. Ďábel rozzuřeně souhlasil. Jack se poté opět vrátil do starých kolejí, ale před dalším Halloweenem jeho tělo alkoholu podlehlo a Jack zemřel.
Od brány nebes byl pro podlost v životě odvrácen, ale i Ďábel ho odmítl od brány pekel, protože slíbil, že nikdy znovu pro něho nepřijde, a ať se vrátí odkud přišel. Na pomoc dostal Jack od Ďábla žhavou hroudu uhlí ať ho provází jeho cestou. Jack ji vložil do vydlabané řepy (Američáné začali místo řepy používat dýně) a od té doby mu svítila na jeho věčném putování.
Lidé proto dávají jack-o-lanterns na okna a římsy, protože věří že Jack vezme světlo a ochrání je před kýmkoli.