Březen 2011

Milost od prezidenta

30. března 2011 v 13:49 | k-atulka |  Náhled do mé hlavy
Když už jsem psala o začátku a průběhu tohohle případu, tak jsem fakt ráda, že můžu napsat i o šťastném konci. Tady si můžete přečíst, jak pan Bašta dostal milost. Uf, tak aspoň tohle by bylo.

Den sv. Patrika

18. března 2011 v 8:34 | k-atulka |  Blbosti
Den sv. Patrika se spojuje se vším irským: se zelenou a zlatou barvou, s jetelovým trojlístkem (na kterém prý sv. Patrik pohanům vysvětloval Svatou Trojici). Pro ty věřící, kteří jej oslavují, je tento den možností duchovní obnovy a modliteb za misionáře. Irsko je silně katolickou zemí, přesto tyto zbožné projevy nejsou vůbec v rozporu s pozdější oslavou třeba v typicky irské hospodě se sklenicí whiskey nebo půllitrem piva v ruce. Největším svátkem je den sv. Patrika samozřejmě v Irsku, kde kromě hospod a restaurací zavřou všechny obchody a firmy. Slaví se však i v Británii a v Americe - zelenou barvou v oblečení, hudbou a tancem, irskými národnými jídly a samozřejmě pitím alkoholu. V Chicagu se na počest sv. Patrika dokonce nabarví řeka na zeleno.


Dle legendy vyhnal z Irska hady, proto se prý dodnes žádný z těchto plazů nevyskytuje. Podle některých interpretací ale může jít o nepochopenou alegorii - symbol hady byl používán druidy, jejich náboženství bylo nahrazeno křesťanstvím, které šířil Patrik.


A teď trochu životopisu, původně byl delší, ale protože jsou články omezené na určité počty znaků, je jen takhle krátký.

Podle legendy se sv. Patrik narodil kolem roku 385 v západní Anglii. Ve 14 letech se ho násilím zmocnili iršťí piráti a prodali ho do otroctví. Šest let žil v zajetí v Irsku, ale dlouho se zde nezdržel, protože měl sen, v němž ho hlasy Irů vyzývaly, aby se vrátil do Irska jako misionář. Podařilo uprchnout a vrátit se k rodině. Vstoupil do kláštera a po dlouhém učení a odříkání byl jmenován biskupem. V této funkci se vrátil do Irska, aby víru předával tamějším lidem. Roku 432 začal sv. Patrik procházet Irsko křížem krážem a všude s apoštolskou horlivostí hlásal slovo Boží.
Patrik údajně pokřtil na 120 tisíc lidí, založil kolem 300 kostelůa za poměrně krátkou dobu asi 30 let jeho působení se stalo prakticky celé Irsko křesťanským.Smrt sv. Patrika není jasná. Podle jednoho zdroje měl Patrik zemřít 17. března r. 460 n.l. při Saulu, v irském Downpatricku. Jeho čelistní kost byla uchována ve stříbrné svatyni a často se využívala jeho zázračná léčivá moc při neplodnosti, epilepsii anebo jako ochrana proti učarování. Podle jiného zdroje skončily dny sv. Patrika v Glastonbury v Anglii, kde měl být také pochován.


Rango

16. března 2011 v 11:19 | k-atulka |  Se sluchátky na uších
Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné… Fakt se těším, až to bude v kinech. Už jen u traileru jsem se musela smát.


Naše soudy jdou do haj..u

8. března 2011 v 19:47 | k-atulka |  Náhled do mé hlavy
Dlouho jsem přemýšlela, co bych zase zveřejnila, až ten nápad přišel sám. Ted jsem koukala s taťkem na tv a běžely tam zprávy. Byl tam příběh Karla B. Asi jsem o tom už psala, ale abych to připomněla, tak zku...ní zloději ho vykrádali pravidelně asi tak jednou za měsíc. No a pán se naštval a začal si bránit svůj majetek. Vzal si zbraň a po těch hajzlech vystřelil. V autě, kterým chtěli ujet, s nima seděla nějaká holka a tu zasáhl do hlavy, takže nevidí na jedno oko nebo co. Tu holku neznám, ale řekněte mi, kdo to asi je, když jede s takovejma ,kámošema´ v autě někam krást. No asi nic moc... Ti další v autě jsou taky staří známí. Řeknu vám, že párkrát jsem měla možnost je poznat blíž a když víte, čeho jsou schopní, tak z toho nemám zrovna příjemnej pocit. Soudní spory se táhly docela dlouho a teď skončily. Karel dostal šest let na tvrdo. Už si šel sednout. Prý je to vražda. Ale vražda je přece plánovaná a tohle byla jen sebeobrana. Když vidíte jeho manželku, jak se plouží asi o dvacet kilo hubenější ulicemi, když jste viděli jeho, jak hubne před očima, a porovnali to s těma ,nevinnýma´, jak si vykračují s hlavou vztyčenou... Ptala jsem se, jak je to možný, že to jde s našema soudama tak do haj..u, a dostala jsem odpověď, že se nesmím divit, když mají diplomy z Plzně. A víte co? Asi mají pravdu. Říká se, že život jsou sr.čky a jen svině v tom umí chodit. Takže začneme krást, vraždit a budeme v pohodě. Naše soudy nás přece ochrání.