Duben 2011

Citátky

29. dubna 2011 v 19:00 | katulka |  Citáty, básničky
Miluješ mě pro bohatství?… Nemiluj mě, jsou bohatší než já!
Miluješ mě pro krásu?… Nemiluj mě, jsou hezčí, než jsem já!
Miluješ mě z lásky?… MIluj mě, protože tě nikdo nemiluje tak jako já
Nepěkné a bolestivé jsou pády z výšin. Hlavně z výšin svého ega… to bolí.
Říkáš mi, že miluješ déšť, ale když prší, běžíš se schovat. Říkáš mi, že miluješ slunce, ale když v létě hřeje, běžíš do stínu… Bojím se, že mi jednoho dne řekneš: "Miluji Tě…."
Přátelé jsou andělé, kteří tě postavy na nohy, když tvá křídla mají problém vzpomenout si jak se lítá
Nepotřebuji přítele, který kývne na všechno, co řeknu. Můj stín kývne přesněji
Až potkáš člověka, který ti ublížil, směj se, ať nevidí, jak moc tě to bolí…. zdroj

Melancholy Death of Oyster Boy and Other Stories

8. dubna 2011 v 17:29 | k-atulka |  Citáty, básničky
zde si můžete přečíst krátké básně od Tima Burtona, teda vlastně nevím, jestli je to od něj, ale ty kresby ano. A jsou úžasné. Musím říct, že mě ty povídky docela dostaly.

Nejtěžší je zabít naději

7. dubna 2011 v 20:01 | k-atulka
Všude si všichni říkají, jak moc se milují. Já nevím, jednou jsem řekla miluji tě, a příšlo mi, že si toho nikdo neváží. Tak občas i zapomínám říkat, jak moc si některých lidiček vážím a co pro mě znamenají. Zrovna neprožívám nejšťastnější období... Nebudu si nic nalhávat, je jedno z nejhorších. A právě bez těchto lidí bych se z toho nikdy nevyhrabala. Asi jsem jednou psala, že je jedno, kolik lidí máš okolo sebe, že se z toho stejně musíš vyhrabat sám. Ale to jsem asi měla depku, takže teď, ve své světlejší chvilce musím dodat, že musíte mít okolo sebe ty správné lidi. Ano, i teď mi není nejlíp. Nejtěžší je zabít naději. Pořád si něco nalhávat stojí hrozně moc energie a dopadnu vždycky stejně tvrdě až na dno. Když zabiji naději, můžu se začít smiřovat s tím, co mě potkalo a možná si někdy i odpustím. Jak se říká, naděje umírá poslední. Ale to možná funguje u lidí, kteří si mohou dovolit doufat a věřit v ty správné konce. Pokud se vzdáte naděje, mnohem snadněji se vám smiřuje s vaším osudem.

1. dubna - APRÍL

1. dubna 2011 v 13:57 | k-atulka |  Náhled do mé hlavy
Svátek všech bláznů
To, že je 1. duben "svátkem všech bláznů", je všeobecně uznávaná a skoro po celém světě rozšířená tradice. Vyvádění aprílem je podle badatelů písemně dokumentováno už ze 17. století, v Čechách se datuje rokem 1690. Méně jasný je ale původ tohoto zvyku. Nejpočetnější skupina badatelů se přiklání k názoru, že jeho počátek lze nalézt v reformě kalendáře, kterou uskutečnil Julius Caesar. Ten v roce 46 před naším letopočtem přesunul začátek roku na duben a i když od středověku začíná rok v lednu, aprílu už zůstala jeho rozverná tradice.
Zdroj
Tak jdeme slavit, ne? Když už je to oficiáloně den bláznl, tak by se toho mělo využít.